Buradasınız:   Home  /  Genel  /  1968’DE EMEKLİLİK VE YÜKSELİŞ KOLLEJİNDE ÖĞRETMENLİK

1968’DE EMEKLİLİK VE YÜKSELİŞ KOLLEJİNDE ÖĞRETMENLİK

37 yıllık bir görev süresi pek çok kişi için emekliye ayrılarak iş hayatını noktalaması demektir. İsa coşkuner ise emekliliğiyle, çalışmalarına nokta değil virgül koyarak, değişik bir zeminde mesleğini sürdürmeye devam etmiştir.

1969 yılında sözlerini yazıp, bestelediği Yükseliş Marşı halen sevilerek söylenmektedir. Ayrıca kendisi bu okuldaki okul bandosunun da kurucusu olmuştur. 1970 yılında sözlerini yazıp, bestelediği ‘Gözlerini Gözlerimden Ayırma Hiç Ne Olur’ adlı bestesi, geleneksel Türk Müziğinde Nihavend makamında semai bir şarkı olarak TRT Türk Sanat Müziği Repertuarına almış ve radyolardan yayınlanarak kısa sürede milyonların gönlünde taht kurmuştur. Yine bir vals olan ‘Bir Alev Gözlerin Ömre Bedel’ adlı bestesi Nihavend Semai olarak TRT Türk Sanat Müziği repertuarına alınmıştır. 1975 yılında sözlerini yazarak bestelediği ‘Atatürk Marşı’na o tarihte Cumhurbaşkanlığı Armoni mızıkası şefi olan Albay Salih Çolakoğlu, marşın piyano partisinden bando için aranje etti.

İsa Coşkuner bestelediği ‘Atatürk Marşını’ 1977 yılında bando partileriyle birlikte bir mektuba iliştirip Genel Kurmay Başkanlığına gönderdi. Kısa bir süre sonra telefonla çağırıldı. Çağrı üzerine Genel Kurmay Başkanlığına gidince, Personel Başkanı Tümgeneral tarafından, ‘Genel Kurmay Başkanı or.General Semih Sancar’ imzalı mektup yüksek sesle okunup, Türk Silahlı Kuvvetleri armasını taşıyan büyük bir tabakla beraber kendisine verildi.

İsa Coşkuner, Yükselişte çok renkli ve verimli geçen 11 yıldan sonra, 1979 yılında öğlen uykularını engellemesi nedeniyle, 48 yıllık müzik öğretmenliğini bu kez gerçekten noktaladı.

İsa Coşkuner emekli olduktan sonra da sosyal yaşamını, temposunu hiç düşürmeden, çeşitli alanlarda sürdürmeye devam etti. Yaşlıları Koruma Derneğinde başkan yardımcılığı, dergi yazarlığı ve onur kurulu üyeliği yapmıştır.

İsa Coşkuner her zaman çocuklar ve gençler için iyilikler, güzellikler üretme gayreti içindedir. İşte ispatı : 1969’da Yükseliş Kolejli, 19862da Özel Atılım Lisesi, 1988’de Özel Olgun Lisesi Marşlarının sözlerini yazıp, besteledi. 1989 yılında, Olgun Lisesi Yayınlarından olan ‘Çocuklar, Gençler, Oynayalım, Söyleyelim’ adlı 131 sayfalık, içeriği müzik ve oyun olan kitabı da Sayın Ruhi Sel ile beraber hazırlamıştır.

  1968  /  Genel  /  Last Updated Ekim 24, 2018 by othymi  / 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir